• Spotkanie z Policjantami :)

• 27.10.2022 r. Nasze Przedszkolaki miały spotkanie z Policjantami z Komendy Powiatowej w Tucholi oraz Posterunku w Cekcynie. Dzieci miały okazję zobaczyć radiowóz policyjny. Policjanci przybliżyli dzieciom pracę policjanta i przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom, jak wygląda służba z ich pupilami. Policyjne psy są wytresowane między innymi do poszukiwań ludzi oraz śladów ludzkich. Ich umiejętności niejednokrotnie pomagały policjantom w codziennej służbie.

Mundurowi przygotowali specjalny pokaz, w którym psy służbowe zaprezentowały wytresowane sztuczki. Policjanci przypomnieli również najmłodszym, jak należy się zachować, gdy zostaniemy zaatakowani przez agresywne zwierzę.

• FILMIKI Z PASOWANIA :)

• HYMN PRZEDSZKOLAKÓW BOROWIAKÓW :)

GRUPA JARZĘBINY

GRUPA ŚWIERKI

GRUPA CISY

GRUPA KASZTANY

GRUPA DĘBY

GRUPA BRZOZY

HYMN PRZEDSZKOLAKÓW BOROWIAKÓW W WYKONANIU 6- LATKÓW :)

GRUPA JODŁY

GRUPA SOSNY

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA BOROWIAKA

•  Dnia 21 października 2022 roku w naszym przedszkolu odbyła się długo wyczekiwana uroczystość - „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Joanny Bartoszak-Szamockiej oraz odśpiewania Hymnu Przedszkola „Przedszkolacy Borowiacy”. Następnie dzieci zaprezentowały swój program artystyczny, który wzbudził niemały zachwyt zgromadzonych gości. Nasze przedszkolaki, zarówno te z grup młodszych „Jarzębiny”, „Świerki”, „Kasztany”, „Cisy”, „Dęby” oraz „Brzozy”, jak i z grup dzieci starszych „Jodły” i „Sosny”, dzielnie zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich wychowawczynie: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły i grały na instrumentach.

Punktem kulminacyjnym było pasowanie dzieci na przedszkolaków poprzez symboliczne położenie gałązki na ramieniu każdego dziecka w wykonaniu pani Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Diany Mielińskiej, podaniu i uścisku dłoni przez Panią Dyrektor oraz poprzez ubranie dziecku (przy współudziale Pań wychowawczyń) koszulki Przedszkolaka Borowiaka. Dzieci z tej okazji otrzymały dyplom oraz słodką niespodziankę. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Po uroczystym pasowaniu dzieci nastąpiło również pasowanie nowo przyjętych nauczycieli oraz pracowników przedszkola na członków społeczności przedszkolnej.

Wszystkim nowym Przedszkolakom życzymy samych sukcesów, cudownych chwil spędzonych na nauce i zabawie.