Na skróty

Na skróty

 • DRODZY RODZICE!!!

  DRODZY RODZICE!!!

  Uprzejmie informujemy, że dnia 11 września 2018 r.(wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie rodziców. Odnośnie spraw organizacyjnych w roku szkolnym 2018/2019.

 • Kochani Rodzice!!!

  DRODZY RODZICE!!!
  Na początku miesiąca Wójt Gminy Cekcyn zaprosił wszystkich mieszkańców na oficjalne otwarcie nowego budynku przedszkola, które odbędzie się 7.09.2018 r. w piątek o godzinie 11:00 na Hali Widowiskowo- Sportowej w Cekcynie, a Nam będzie szczególnie miło jeżeli Wy Rodzice zaszczycicie Nas swoją obecnością.
 • UWAGA!!!

  Samorząd Gminy zaprasza zainteresowanych mieszkańców w dniu 7 września ( piątek )    o godzinie 10.00 na otwarcie nowej Stacji Uzdatniania Wody w Cekcynku oraz o godzinie 11.00 na otwarcie nowego budynku Przedszkola Gminnego.

   

  Możliwość zwiedzania obydwu obiektów będzie w następną niedzielę tj. 9 września  od godziny 10.00 do godziny 14.00.

 • Kochani Rodzice!!!

  KOCHANI RODZICE!

   

  Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej jest ważnym, przełomowym momentem w jego życiu. Rozpoczyna przecież życie w dwóch środowiskach: rodzinny

   i przedszkolnym.

  Niektóre z dzieci mogą mieć duże trudności z zaadoptowaniem się do przedszkola. Zdarza się im płakać, gdy mają zostać bez rodziców w przedszkolu lub mają kłopoty z rozstaniem się ze swoimi zabawkami w domu. Poprzez dobrze zorganizowane przez przedszkole dni adaptacyjne uczymy dziecko jak przystosowywać się do nowych warunków, sytuacji oraz środowiska. Poznawanie nowego otoczenia             w obecności rodziców, nauczycieli przedszkola uczenie się nowych zwyczajów i wymogów, pozwala dziecku osiągnąć równowagę, natomiast zadaniem nauczycieli przedszkola jest wspieranie dziecka w osiągnięciu właśnie tej równowagi. Dlatego, by ułatwić dziecku pobyt w przedszkolu organizujemy dni otwarte, które pozwalają zapoznać się    z otoczeniem przedszkola i osobami, które bezpośrednio i na co dzień będą zajmowały się dzieckiem.

   

  RODZICU! – jak możemy pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola?

   

  Również Ty możesz pomóc dziecku i sobie, by pierwsze rozstania były jak najmniej bolesne. Proponujemy by pierwszego dnia, kiedy dziecko rozpocznie uczęszczanie do przedszkola:

  • obudzić je na tyle wcześnie, by zdążyło pożegnać się ze swoimi zabawkami w domu,
  • warto przyprowadzać dziecko do przedszkola nieco wcześniej niż zwykle – będzie wówczas czas na pożegnania bez pośpiechu, dodatkowe buziaczki, serdeczne uściski. Można dać dziecku jakiś przedmiot należący do mamy lub taty.

   

  To ważne!

  • Rodzic żegna się krótko, spokojnie i zdecydowanie. Mówi dziecku kiedy będzie z powrotem, po czym wychodzi. Dzieciom (rodzicom też) czasem pomaga rytuał, wypracowany razem, po wypełnieniu którego wiadomo, że mama nieodwołalnie wyjdzie z sali. Może to być rymowanka np. „Pa pa pa – buziaków sto dwa. Całusów tysiące jak kwiatów na łące” lub konkretny ciąg uścisków i przytuleń. Rozstania nie należy przedłużać. Przeciągane rozstania mogą całkowicie rozstroić nawet spokojne, gotowe do pozostania dziecko. Rodzic akceptując ewentualny płacz, nie odmawia sobie i dziecku prawa do wyrażenia uczuć, ale po pożegnaniu odchodzi. Dziecko przecież zostaje pod dobrą opieką. Nie wychodzimy ukradkiem! Dziecko, może czuć się oszukane i następnego dnia nie puści rodzica ani na krok i cały wysiłek adaptacyjny pójdzie na marne. Odzyskanie nadwątlonego zaufania jest bardzo trudne. Gdy dziecko zostaje samo            z nauczycielką, może utulić swój smutek na jej kolanach.
  •  Dobrze byłoby zaplanować jakieś ciekawe zajęcia, które wspólnie wykonacie po odebraniu dziecka z przedszkola.
  • Pierwsze rozstania są trudne, dlatego rodzice powinni przyjść po dziecko troszkę wcześniej       w pierwszych dniach jego pobytu w przedszkolu.
 • Regulamin naboru- zajęcia dodatkowe realizowane w ramach programu ,,Dobry start"- poprawa jakości wychowania przedszkolnego w Gminie Cekcyn"

  W załączniku regulamin uczestnictwa w Projekcie: ,,Dobry start"- poprawa jakości wychowania przedszkolnego w Gminie Cekcyn" wraz z załącznikami.regulamin_wraz_z_zalacznikami.pdf

 • DRODZY RODZICE!!!

  Drodzy Rodzice cena obiadów w roku szkolnym 2018/2019 wyniesie 4 zł za dzień.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego!!!

  Drodzy Rodzice zapraszamy do Przedszkola Leśny Zakątek ul. Szkolna 41B w poniedziałek  3 września od godziny 6:30. Prosimy aby dzieci przyniosły ze sobą kapcie, ręczniki i śniadanie w chlebakach. Bardzo prosimy aby w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przekazać wychowawczyniom informację   o liczbie godzin przebywania w przedszkolu oraz decyzji odnośnie korzystania z obiadów. Z uwagi na bezpieczeństwo nie można bezpośrednio podjeżdżać samochodami pod miejsce głównego wejścia. Dopóki nie będzie zagospodarowany zielony plac przedszkola można podjeżdżać drogą w pobliżu budynku. Rano będą pełniły dyżury woźne, które wskażą miejsce w szatni a następnie  salę zajęć. Mogą wystąpić pewne utrudniania organizacyjne ponieważ nie wszystkie elementy wyposażenia dotarły do przedszkola na czas.

  Informacja dla rodziców dzieci uprawnionych do dowożenia ( 5 i 6- latki)

  Powrót autobusów 3 września planowany jest w następujących godzinach

  Kierunek: Zalesie odjazd 10:40

  Suminy, Krzywogoniec, Małe Gacno: 11:00

  Bus na Kruszkę: 10:40

  Bus: Huta: 10:55

  Bus: Lubińsk: 11:10

  Jeżeli dziecko ma zostać w przedszkolu do godziny 13:00 prosimy o poinformowanie nauczyciela   i osobisty odbiór.

  Za utrudnienia przepraszamy

  Dyrektor Przedszkola

  Renata Staniłko

 • DRODZY RODZICE!!!

  DRODZY RODZICE!!! - Obrazek 1

  Drodzy Rodzice!!!

   

  W związku z tym, że dopiero w ostatnim tygodniu sierpnia rozpoczęliśmy przeprowadzkę do nowego przedszkola nie zdążymy zorganizować spotkań integracyjnych dla dzieci. Od nowego roku szkolnego  zaplanowano posiłki tylko w formie obiadów natomiast w późniejszym terminie po ustaleniu stawki będzie można korzystać ze śniadania  i podwieczorku. Bardzo prosimy aby w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przekazać wychowawczyniom informację   o liczbie godzin przebywania w przedszkolu oraz decyzji odnośnie korzystania z obiadów. O szczegółach rozpoczęcia roku szkolnego poinformujemy pod koniec tygodnia.  Przepraszamy za utrudnienia.

  Dyrektor Przedszkola

  Renata Staniłko

 • DZIEŃ DZIECKA :)

  DZIEŃ DZIECKA :) - Obrazek 1

 • Lista dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji uzupełniającej

  Drodzy Rodzice!!!

  Informujemy, że została wywieszona w przedszkolu lista dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji uzupełniającej.

  Prosimy, aby wypełnić pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola, które trzeba dostarczyc do przedszkola do 15.05.2018 r. 

  POTWIERDZENIE_WOLI_ZAPISU_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA__GMINNEGO_W_CEKCYNIE_NA_ROK_SZKOLNY_2018.docx

 • Co się będzie działo? MAJ

  Co  się będzie działo?

  MAJ

   

  - 9 maja –  Spotkanie grupy  Sosenki ze strażakami z okazji

  „Dnia Strażaka”.

  - od  10 maja w/ g harmonogramu czytania bajek  przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej (p. Annę Meler i Agnieszkę Hoppe).

  - 21  maja-  godz. 16.00 – Zebranie rodziców dzieci z grup 6 latków,

  które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2018/2019.

  - 22 maja  godz. 16.00 zebranie  wszystkich przedstawicieli Rady  Rodziców.

  - 23 maja godz. 10:15 wizyta Filharmonii PomorskiejFormy i foremki .Małe jest piękne. Zapraszamy do miniaturowego świata muzyki, w którym utwory złożone z dźwięków granych na maleńkich instrumentach, przybiorą piękną i niezwykle ciekawą formę. Zaprezentujemy znane miniatury muzyczne w nietypowych aranżacjach.

   - 23 maja-  godz. 16.00 – Zebranie rodziców dzieci 3,4,5 letnich, które będą uczęszczały do przedszkola w roku w szkolnym 2018/2019.

  - 26 maj godz. 15.00 do 18.00  „Święto Rodziny” w amfiteatrze nad jeziorem.

  - 28 maja -  Wizyta  „Kasztanków”  w UG Cekcyn z okazji „Dnia Samorządowca”.

  - 29 maja -  Finał programu „Czyste powietrze” Przemarsz ulicami Cekcyna.

  - 4 czerwca  „Dzień Dziecka”

   

   

 • Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkoly 2018/2019

  Uprzejmie informujemy, że na tablicy ogłoszeń w przedszkolu została wywieszona lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.

 • UWAGA!!! Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola

  Ogłoszenie w sprawie naboru uzupełniającego

  na rok  szkolny 2018/2019

   

  Dyrektor Przedszkola Gminnego w Cekcynie ogłasza

  nabór uzupełniający na wolne miejsca na rok szkolny 2018/2019

  od dnia 26 kwietnia  2018 r. do 04 maja 2018 r.

   

  Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wydaje Dyrektor lub w formie elektronicznej dostępne są na stronie placówki od 26.04.2018 roku: przedszkolecekcyn.edupage.org

  Rodzic zobowiązany jest do zwrotu wypełnionego wniosku do 04 maja 2018 r. do godziny 15:00.

  Jeżeli będzie więcej chętnych niż miejsc, którymi dysponuje przedszkole o przyjęciu dziecka do przedszkola zadecyduje Komisja Rekrutacyjna w/g zasad określonych w regulaminie rekrutacji, który będzie dostępny na tablicy ogłoszeń w przedszkolu lub na stronie placówki.

   

  Szczegółowy Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Cekcyn, stanowiący Załącznik nr 1 do Zarządzenie Nr 5/2018 Wójta Gminy Cekcyn z dnia 29 stycznia 2018 r. dostępny jest na tablicy informacyjnej w przedszkolu oraz na stronie internetowej (poniżej ogłoszenia).

  KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_GMINNEGO_W_CEKCYNIE_NA_ROK_SZKOLNY_2017(3).docx

   

   

 • KONKURS NA LOGO PRZEDSZKOLA GMINNEGO W CEKCYNIE

  UWAGA KONKURS 

   

  Przedszkole Gminne  w Cekcynie ogłasza konkurs skierowany do uczniów od klasy VI  ze szkół z terenu Gminy Cekcyn na logo przedszkola. Koncepcja pracy placówki dostępna na stronie: zakładka- ,,Nasze przedszkole"

  Prace konkursowe wraz z podpisanym oświadczeniem oraz dopiskiem na kopercie ,,LOGO Przedszkola Gminne w Cekcynie- KONKURS" należy przesłać lub złożyć do dnia 31 maja 2018 r. Wybrana nazwa przedszkola: ,,Przedszkole Leśny Zakątek w Cekcynie". Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 czerwca 2018 r. Regulamin_konkursu_LOGO_(1).odt

  karta_zgl.kon._logo..doc

 • DRODZY RODZICE!!!

  DRODZY RODZICE!!!

   

  Uprzejmie informujemy, że zebranie organizacyjne  rodziców dzieci z kontynuacji oraz rodziców dzieci nowo przyjętych dotyczące nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 21.05.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 16:00 w przedszkolu dla rodziców dzieci sześcioletnich oraz 23.05.2018 r. (środa) o godzinie 16:00 dla rodziców dzieci 3,4,5- letnich

  Serdecznie zapraszamy.

 • Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

                                                                                       Drodzy Rodzice!!!

      16.04.2018 r. zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w przedszkolu lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola. Rodzice dzieci zakwalifikowany zobowiązani są do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Poniżej załączamy pismo, które trzeba dostarczyć do przedszkola do dnia 23.04.2018r. do godziny 15:00.

   

  POTWIERDZENIE_WOLI_ZAPISU_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA__GMINNEGO_W_CEKCYNIE_NA_ROK_SZKOLNY_2018.docx

 • Co się będzie działo? KWIECIEŃ

  Co się będzie działo ?

  Kwiecień

  -4 kwietnia– godz. 10.00 spotkanie z  Zajączkiem Wielkanocnym w GOK- u,

  -w/ harmonogramu  -czytanie  bajek przez panie bibliotekarki Annę Meler i Agnieszkę Hoppe w/g  ustaleń z wychowawczyniami,   

  -6  kwietnia-  wycieczka dla Kasztanków i Jarzębinek. Wystawa „Lego”  Bydgoszczy,

  - 9 kwietnia- posiedzenie komisji rekrutacyjnej,

  - 25  kwietnia – wycieczka dla grup Świerki i Dęby  Poledno -Wystawa Edukacyjno-Przyrodnicza . ODKRYJ ŚWIAT  DZIKIEJ PRZYRODY. „Daj się ponieść wyobraźni i razem z nami przenieś się do wielu niezwykłych i dalekich miejsc, gdzie czekają na Ciebie niesamowite przygody. Wsłuchaj się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców ….”,

  - 27 kwietnia- wycieczka dla  Brzózek i Sosenek- Wioska garncarska –między innymi  przedstawiona zostanie historia garncarstwa , odbędzie się pokaz toczenia na drewnianym nożnym kole garncarskim, dzieci ulepią naczynie z gliny garncarskiej oraz zwiedzą warsztat garncarza,

   

   

 • Co się będzie działo? Marzec

  Co się będzie działo? Marzec - Obrazek 1

      Co się będzie działo ?

  Marzec

  w/ harmonogram  -czytanie  bajek przez panie

          bibliotekarki Annę Meler i Agnieszkę Hoppe 

           w/g  ustaleń z wychowawczyniami, 

    8 marca Kasztanki i Jarzębinki - zajęcia sportowe na hali. o godz. 8.45 idą pieszo (hala wolna do 10.20),

  9 marca od godz. 9.00 wizyty poszczególnych grup u stomatologa,

  22 marca- Sosenki, Brzózki, Świerczki,  Dęby   zajęcia sportowe na hali. O godz. 8.45 będzie podstawiony autobus powrót po uzgodnieniu

   z kierowcą (hala wolna do 10.20),

  25 marcaNiedziela Palmowa sprzedaż palm wielkanocnych przed kościołem,

  26 marca 2018 o godz. 10.20  audycja Filharmonii Pomorskiej  „Muzyczne pisanki, czyli Wielkanoc na Kujawach”,

   

 • Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

   

  Od 1 marca rusza rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Regulamin rekrutacji dostępny na stronie (niżej ogłoszenia) oraz na tablicy informacyjnej w przedszkolu.

  Karty zgłoszenia dziecka do przedszkola wydaje Dyrektor lub w formie elektronicznej dostępne są na stronie placówki: przedszkolecekcyn.edupage.org. 

  Karty zgłoszenia można składać od 1.03.2018 r. do 30 marca 2018 r. do godziny 15:00.

   

  KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_GMINNEGO_W_CEKCYNIE_NA_ROK_SZKOLNY_2018/2019(1).docx

  Regulamin_rekrutacji_dzieci.doc

 • Ogłoszenie w sprawie naboru

                                                                                                Ogłoszenie w sprawie naboru

                                                                                                          na rok 2018/2019

   

  Dyrektor Przedszkole Gminnego w Cekcynie ogłasza

  nabór na wolne miejsca na rok szkolny 2018/2019

  od dnia 1 marca  2018 r. do 30 marca 2018 r.

   

  Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wydaje Dyrektor lub w formie elektronicznej dostępne są na stronie placówki od 1.03.2018 roku : przedszkolecekcyn.edupage.org

  Rodzic zobowiązany jest do zwrotu wypełnionego wniosku do 30 marca 2018 r. do godziny 15:00.

  Jeżeli będzie więcej chętnych niż miejsc, którymi dysponuje przedszkole o przyjęciu dziecka do przedszkola zadecyduje Komisja Rekrutacyjna w/g zasad określonych w regulaminie rekrutacji, który będzie dostępny na tablicy ogłoszeń w przedszkolu lub na stronie placówki.

   

  Szczegółowy Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Cekcyn, stanowiący Załącznik nr 1 do Zarządzenie Nr 5/2018 Wójta Gminy Cekcyn z dnia 29 stycznia 2018 r. dostępny jest na tablicy informacyjnej w przedszkolu oraz na stronie internetowej (poniżej ogłoszenia).

   

  Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Cekcyn_oraz_harmonogram_postepowania_rekrutacyjnego_na_rok_szkolny_2018..pdf

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Leśny Zakątek w Cekcynie
  ul. Szkolna 41B
  89-511 Cekcyn
 • (052)56-105-79
  531-692-746

Galeria zdjęć