• Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 25.10.2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste PASOWANIE dzieci NA PRZEDSZKOLAKA BOROWIAKA. Pani Dyrektor Joanna Bartoszak-Szamocka uroczyście powitała wszystkie dzieci oraz zgromadzonych Gości.

W tym szczególnym dniu wystąpiły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych: „Dęby”, „Brzozy”, „Świerki”, „Cisy”, „Kasztany”, „Jarzębiny”, „Sosny”, „Jodły” oraz „Wierzby”. Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny. Dzieci zaśpiewały piosenki i zatańczyły, aby pokazać jakimi dzielnymi są już przedszkolakami. Zgromadzeni na uroczystości Pasowania rodzice dzieci, mogli podziwiać  prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu; przychodzić każdego dnia z uśmiechem; szanować starszych, kolegów i koleżanki; dbać o środowisko, chronić rośliny i zwierzęta, a także kochać Cekcyn, Bory Tucholskie i naszą Ojczyznę – Polskę.

Również Rodzice i bliscy naszych wychowanków złożyli dzisiaj uroczyste Ślubowanie.

Punktem kulminacyjnym tej uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą pani dyrektor, jak również Przewodniczącej Rady Rodziców oraz delegatom Rady Rodziców z grup JODŁY, SOSNY, WIERZBY oraz ŚWIERKI, nastąpił uroczysty moment pasowania. Zgromadzeni Goście przy użyciu pięknie udekorowanych gałązek leśnych drzew, dokonali PASOWANIA DZIECI na PRZEDSZKOLAKA BOROWIAKA, wręczając im dyplom oraz nakładając zielone koszulki, które symbolizują przynależność do Naszego przedszkola. I tak oto w dniu dzisiejszym, Pasowane dzieci, stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności.

Niejednej mamie oraz tacie, łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.