• Deklaracja dostępności

• <h1 id="a11y-deklaracja">Deklaracja dostępności Przedszkole Leśny Zakątek w Cekcynie</h1>

Deklaracja dostępności Przedszkole Leśny Zakątek w Cekcynie

Przedszkole Leśny Zakątek w Cekcynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkole Leśny Zakątek w Cekcynie.

• Data publikacji strony internetowej: 2015-10-29
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-10-07

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• -zdjęcia i grafiki nie posiadają pełnych opisów alternatywnych, mają charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań
          • -zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości, bo zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
          • -filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
          • -brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,

Wyłączenia

• - mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
          • - filmy, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-23
          • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-10-07

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Renata Staniłko.
          • E-mail: przedszkole@cekcyn.pl
          • Telefon: 531692746

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Przedszkola Leśny Zakątek w Cekcynie
          • Adres: ul. Szkolna 41B, 89-511 Cekcyn
          • E-mail: przedszkole@cekcyn.pl
          • Telefon: 531692746

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Wejście główne do budynku Przedszkola Leśny Zakątek w Cekcynie znajduje się od ulicy Szkolnej 41B w Cekcynie.

Budynek Przedszkola Leśny Zakątek  w Cekcynie nie jest wyposażony w windy, platformy czy podjazdy, ponieważ budynek jest jednopoziomowy.

Przy głównych drzwiach wejściowych znajduje się domofon umożliwiający wezwanie pracownika Przedszkola w celu udzielenia pomocy osobie niepełnosprawnej.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, informacji głosowych oraz pętli indukcyjnych.

Do budynku Przedszkola Leśny Zakątek w Cekcynie może wejść osoba z psem asystującym oraz z psem przewodnikiem.
          W Przedszkolu Leśny Zakątek w Cekcynie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu oraz on-line.