• Misja przedszkola

Misja przedszkola

1. Inicjowanie aktywności dzieci w twórczości artystycznej: muzycznej, plastycznej  i teatralnej.
          1. Kultywowanie tradycji borowiackiej oraz uwrażliwianie na piękno Borów Tucholskich w formach działania angażujących dzieci, ich rodziny oraz  wspólnotę lokalną.
          2. Wdrażamy dzieci  do  zachowań proekologicznych i prozdrowotnych  poprzez  tworzenie szczególnej więzi ze środowiskiem przyrodniczym, wskazując zależności i ucząc właściwych postaw.
          3. Stymulowanie wszechstronnej aktywności dzieci oraz  uczenie i rozwijanie niezbędnych  kompetencji  społecznych.
          4. Rozwijanie form uczenia dzieci poprzez zabawę. Pomoc w odkrywaniu iż nauka może być  twórczą, wciągającą przygodą dla dzieci, nauczycieli

i rodziców.Odpowiednie formy zabawy-nauki dają też możliwość rozwijania umiejętności pracy zespołowej,rozwój talentów i uzdolnień.

1. Trafne rozpoznawanie potrzeb i możliwości dzieci dla efektywnego planowania  ich dalszego rozwoju.
          2. Tworzenie atmosfery sprzyjającej  rozwijaniu samodzielności, twórczości w działaniu i poczucia sprawstwa. Budowanie klimatu bezpieczeństwa i zaufania z wykorzystaniem współpracy i zaangażowania rodziców.
          3. Budowanie u dzieci poczucia więzi ze swoją Ojczyzną, znajomości symboli narodowych oraz dumy z tego, że są Polakami.
          4. Przygotowanie absolwentów do zmian zachodzących w otaczającym ich świecie, zwłaszcza w zakresie rozwoju stosowanych przez świat technologii.